Jak vybrat správný repelent?

Tato otázka je ostrá jak břitva. DEET, saltidin, ikaridin, citronela - kdo se v tom má vyznat? My, borci z cestovatelskyobchod.cz.:)


Nabízíme řadu repelentních přípravků, která pokrývá celou škálu situací konfliktu s dotěrným a nebezpečným hmyzem. Zde je rychlý průvodce výběru vhodného produktu:

Pokud se chystáte cestovat po Evropě (nízké riziko nákazy malárií), pak se do Vaší výbavy hodí mírnější repelent. Například:chemický Predator familynebo přírodníTravelsafe Anti-insect Spray.

Pokud budete cestovat mimo náš evropský rybníček (Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky), doporučujeme se zaměřit na výrobky založené na formuli DEET - čím vyšší je procento zastoupení této látky, tím je obecně efektivnější. Můžete zvolit třeba Lifesystems Expedition Ultra - tento produkt nejenže komára odpudí, ale zároveň v něm potlačí "upíří" chtíč po krvi = nemá zájem Vás kousnout. Alternativou v naturální sekci je Incognito.

Pakliže jste dobrodruh a chystáte se na neohroženou výpravu do nitra džungle nebo do oblastí s vysokou teplotou a ještě vyšším výskytem rizikového hmyzu, nekoukejte nikam jinam než na osvědčený a cestovateli doporučovaný Travelsafe Traveldeet či výborný Predator Maxx Plus.

Pro světoběžníky s dětmi, které cestují do rizikových oblastí:

- ochrana pro Vaše ratolesti mladších 3 let doporučujeme jedině přírodní repelenty typu Incognito.  

- ochrana pro mladé objevitele starších 2 let se nejlépe hodí Lifesystems Sensitive.

Lámete si hlavu, co všechno pořídit k dokonalé ochraně před hmyzem a klíšťaty? Mrkněte na speciálně sestavené repelentní balíčky: 

A) Rodinná dovolená - pro čtyřčlennou rodinu

B) Táborník - pro děti na tábory v přírodě 

C) Outdoor - pro outdoorového nadšence

U přípravků s látkou DEET berte na vědomí, že se nehodí k impregnaci všech typů materiálů (poškozuje některé druhy plastů), ale i přesto se stále řadí k nejúčinnějším prostředkům repelentní ochrany. U čistě přírodních produktů musíte počítat s kratší dobou působnosti, tudíž s větší spotřebou přípravku (vhodné pro děti).

Jak vybrat správný repelent?
Vytvořeno28.12.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení