Kafe Na CESTĚ 9# - Lukáš ZÍKA

Tentokrát jsme si dali "Kafe na cestě" s Lukášem Zíkou - zástupcem legendárních švédských nožů Morakniv.

 

"PATŘÍ NŮŽ DO KATEGORIE PRACOVNÍ NÁSTROJ NEBO ZBRAŇ?"

O Česku je známo, že je zemí milovníkům ostří zaslíbenou. Proto jsme se rozhodli "zabrousit" blíže do kategorie bushcraft (zálesáctví, tábornictví, kempink, přežití v přírodě) a pozvali specialistu na skandinávské nože Lukáše Zíku. Společně jsme probrali život ve Švédsku, švédskou kulturu, historii a technické specifikace nožů Morakniv i výběr konkrétního typu nože přímo na tělo českému cestovateli. 

CO JE RITUÁL ZVANÝ "FIKA" A PROČ SI NA NĚJ ŠVÉDOVÉ POTRPÍ?

Lukáš žije střídavě v Česku a Švédsku přes dvacet let, a tak vyprávěl o zajímavých zvyklostech tamějších obyvatel i tipech pro budoucí návštěvníky severského království. Zároveň uvedl jeho oblíbené modely nožů od Morakniv. Poukázal, že nože nemusí výhradně sloužit pouze ke krájení jídla, ale lze je používat i na další užitečné aktivity jako jsou batoning, hloubení, kotvení či rozdělání ohně."

KAFE NA CESTĚ

Podcast "Kafe na cestě" přináší příběhy značek prezentované ústy jejich českých ambasadorů. Poslechni si pokec s obchodními zástupci a zkušenými cestovateli o novinkách a vychytávkách z kategorie "Travel". Pořadem Vás provede Petr Jirsa, ml..

Kafe Na CESTĚ 9# - Lukáš ZÍKA
Vytvořeno28.12.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení