Kafe Na CESTĚ 3# - Pavel RICHTR

Pavel Richtr, jak se sám popisuje, je extrémní biker a dobrodruh. Když k tomu ještě přihodíme přívlastky sympaťák a kliďas, tak jeho slova můžeme jen potvrdit. Pavel absolvoval řadu neuvěřitelných výzev a závodů, které rekreačního jezdce (i nejezdce) nechávají stát v úžasu. Mezi jeho srdeční záležitosti patří Iditarod Trail Invitational - smrtící ultramaraton na 1000mil (více než 1600km) napříč mrazivou panenskou přírodou nespoutané Aljašky, kde závodníky popohání hladové pohledy divoké zvěře.

 

"VLK JE PLACHÉ ZVÍŘE A ČLOVĚK MÁ VELKÉ ŠTĚSTÍ, KDYŽ HO SPATŘÍ VE VOLNÉ PŘÍRODĚ. JÁ JSEM TO ŠTĚSTÍ MĚL A JEŠTĚ TEĎ MI Z TOHO NABÍHÁ HUSÍ KŮŽE."

Pavel, doslova projel kus světa (Transrockies challenge, Iditarod, ...) a načerpal mnoho praktických cestovatelských zkušeností. Ze studnice užitečných vychytávek vytáhl vědro plné hacků i v našem rozhovoru: jak prakticky sbalit kolo do letadla, proč mít vždy po ruce Duct Tape, jak se chovat při střetu s obřím losem, ...

Pavlovi láska ke sportu přinesla i pracovní příležitost zastupovat geniální značku Peak Design na českém a slovenském trhu. Asi není smrtelníka, který by dokázal poutavěji mluvit o všemožných funkcích výrobků této značky.  

RADIKÁLNÍ FOTO VYBAVENÍ PRO FANOUŠKY DESIGNU.

Peak Design, firma, která vyrostla na jednom unikátním pidi držák fotoaparátů a obří víře zakladatele Petera Deringa. Dnes se značka považuje za lovebrand napříč kategoriemi foto-doplňky a cestovatelská zavazadla. 

V roce 2010 vyrazil mladý fotograf Peter na učenou do světa. Během své čtyřměsíční pouti po kontinentech zjistil, že nosit s sebou velký foťák a neustále s ním manipulovat není žádný med. Po návratu z cest opustil svou práci a zavřel se na 10 měsíců do bytu v San Franciscu. Když z něj téměř po roce vyšel, držel v ruce návrh na unikátní malé zařízení, díky kterému bude nošení a používání fotoaparátu čistá radost - zrodil se Peak Design Capture.

Místo toho, aby hledal velké investory, umístil Pete svůj nový vynález na začínající webovou stránku s názvem Kickstarter a požádal o pomoc fotografy - cestovatele, jako je on, aby otestovali nový držák s převratným systémem uchycení. Capture téměř okamžitě sklidil obrovský úspěch po celém světě a Peak Design se od té doby nese na vlně nadšení z inovativního řešení přenášení foto výbavy v čistém designu.

KAFE NA CESTĚ

Podcast "Kafe na cestě" přináší příběhy značek prezentované ústy jejich českých ambasadorů. Poslechni si pokec s obchodními zástupci a zkušenými cestovateli o novinkách a vychytávkách z kategorie "Travel". Pořadem Vás provede Petr Jirsa, ml..

Kafe Na CESTĚ 3# - Pavel RICHTR
Vytvořeno28.12.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení